Europos parlamentas ir žmogaus teisės. Sacharovo premija

Europos parlamentas ir žmogaus teisės. Sacharovo premija

Lapkričio 20 dieną, pilietiškumo pamokoje I g klasės mokiniai prisiminę kokios yra žmogaus teisės ir laisvės bei demokratinės vertybės žiūrėjo video ir susipažino su disidento Andrėjaus Sacharovo asmenybe ir jo vardu pavadinta – Sacharovo premija už minties laisvę.

Gimnazistai domėjosi EP partijų pasiūlytais nominantais, jų veikla, patys bandė atrinkti kas šiemet galėtų gauti 50 tūkst. vertės premiją už veiklą žmogaus teisių srityje. Grupėse dirbdami mokiniai diskutavo, parengė minčių žemėlapius, svarbiausiomis kilusiomis mintimis pasidalijo klasėje ir net prisipažino, kad apie tai sužinojo pirmą kartą.

Tad įdomumo dėlei priminsiu, kad Sacharovo premija už minties laisvę, pirmą kartą įteikta 1988 m., aukščiausias Europos Sąjungos teikiamas apdovanojimas už veiklą žmogaus teisių srityje. Šia premija pripažįstami asmenys, grupės ir organizacijos už išskirtinį indėlį apsaugant minties laisvę. Europos Parlamento Andrejaus Sacharovo premija už minties laisvę šiemet atiteko Mahsai Amini, netekusiai gyvybės Irano nelaisvėje, ir judėjimui „Moteris, gyvybė, laisvė“, kurį paskatino jos mirtis. Europos parlamentas apdovanojimo įteikimo ceremoniją planuoja gruodžio 13 dieną Strasbūre.

Istorijos ir pilietiškumo pagrindų mokytoja Ineta Stankuvienė

Ankstesnis straipsnisAntikorupcinio švietimo konkursas „Skaidrumą kuriame kartu“
Sekantis straipsnisDiskusija