VSC specialistai gavę informacijos kad vienoje Raseinių rajono mokykloje izoliavosi kelios mokinių klasės informuoja

 VSC specialistai gavę informacijos kad vienoje Raseinių rajono mokykloje izoliavosi kelios mokinių klasės informuoja

 NVSC atkreipia dėmesį, kad vadinamasi kontakto kontaktas nėra rizika

 Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistai, gavę informacijos, kad vienoje Raseinių rajono mokykloje izoliavosi kelios mokinių klasės, informuoja, kad šioje mokykloje užsikrėtimo koronavirusu (COVID-19) atvejis nebuvo fiksuotas ir NVSC jokių rekomendacijų dėl izoliacijos mokyklai neteikė. Nustatyta, kad vienas iš mokinių, kuriam COVID-19 nepatvirtinta, turėjo kontaktą su užsikrėtusiu asmeniu. Tai reiškia, kad visi mokiniai ir mokytojai yra vertinami kaip vadinamasis kontakto kontaktas ir jiems izoliacija netaikoma, nes jie sąlyčio su sergančiuoju koronavirusu išvis neturėjo.

 NVSC atkreipia dėmesį, kad izoliaciją dėl turėto sąlyčio gali paskirti tik NVSC specialistai, įvertinę individualią riziką. Tai reiškia, kad, jei, pavyzdžiui, vaikas būtų izoliuotas be NVSC nurodymo ir tėvai jį prižiūrėtų namuose, nedarbingumo pažymėjimo tokiems tėvams pagrindo išduoti nebūtų.

 NVSC primena, kad didelės rizikos sąlytį (artimą sąlytį su COVID-19 atveju) turėjusiu laikomas žmogus, kuris užsikrėtusiuoju bendravo mažesniu nei 2 metrų atstumu ilgiau nei 15 minučių, arba asmuo, turėjęs tiesioginį fizinį kontaktą, pavyzdžiui, spaudęs ranką koronavirusine infekcija sergančiam žmogui.

 Taip pat sąlytis vertinamas kaip didelės rizikos, jei žmogus turėjo tiesioginį sąlytį be apsaugos priemonių su užkrėstais COVID-19 atvejo kūno skysčiais. Paprastai tariant – jei sergantysis pakosėjo į veidą, plikomis rankomis liestos COVID-19  atvejo panaudotos vienkartinės nosinės ir pan.

 Be to, didelės rizikos kontaktu laikomas ir buvimas uždaroje patalpoje su COVID-19 sergančiu žmogumi ilgiau nei 15 minučių. Tai reiškia, kad jei, pavyzdžiui, vienoje posėdžių salėje, taisyklingai nedėvint asmeninių apsaugos priemonių, buvo užsikrėtęs žmogus, kartu buvę kolegos bus vertinami kaip aukštos rizikos sąlytį turėję asmenys.

 NVSC specialistai primena, kad didelės rizikos sąlytį turėję asmenys turi izoliuotis, stebėti savo sveikatą ir, pasireiškus simptomams, kreiptis į Karštąją koronos liniją dėl tyrimo koronavirusinei infekcijai nustatyti atlikimo PGR metodu. Svarbu, kad ne visi didelės rizikos sąlytį turėję asmenys tiriami – tai priklauso nuo infekcijos išplitimo konkrečiame židinyje.

 Tuo metu, mažos rizikos sąlytį arba, paprastai tariant – atsitiktinį sąlytį – su užsikrėtusiuoju koronavirusu turėjusiu laikomas žmogus, bendravęs didesniu nei 2 metrų atstumu trumpiau nei 15 minučių. Ta pati sąlyga galioja tiek kontaktui uždarose patalpose, tiek atvirose erdvėse. Taip pat, jei, pavyzdžiui, žmogus važiavo vienu troleibusu su užsikrėtusiu asmeniu, naudojo apsaugos priemones ir iš troleibuso išlipo po 10 minučių, toks sąlytis bus vertinamas kaip maža rizika.

 Mažos rizikos sąlytį turėjusiems asmenims izoliacija neskiriama, jie, kaip ir visi Lietuvos gyventojai, turi stebėti savo sveikatą ir laikytis COVID-19 ligos prevencijos priemonių.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro informacija

 

VII-ajai gimnazijos abiturientų laidai įteikti brandos atestatai

VII-ajai gimnazijos abiturientų laidai įteikti brandos atestatai

 Rugpjūčio 7 dieną būrelis gimnazijos abiturientų, jų tėvelių ir mokytojų rinkosi Nemakščių Švč. Trejybės bažnyčioje, kur parapijos klebonas Arūnas Bladžius mokiniams gimnazijos baigimo proga aukojo Šv. Mišias. Pasibaigus pamaldoms, gimnazijos aktų salėje, dalyvaujant tik patiems artimiausiems šeimos nariams, vyko brandos atestatų įteikimo šventė. 

 Pradėdama iškilmingą atestatų įteikimą, gimnazijos direktorė Irena Jankevičienė padėkojo mokytojams už nuoširdų darbą, tėvams už bendradarbiavimą ir džiaugėsi pasiektais rezultatais – viena mokinė, Neringa Lušaitė, gimnaziją baigė ir brandos egzaminus išlaikė su pagyrimu. Šventės metu tradiciškai buvo įteiktos Vaclovo Šimaičio skatinimo fondo piniginės dovanos. Šiemet jos atiteko geriausiai gimnaziją baigusiai ir brandos egzaminus išlaikiusiai Neringai Lušaitei bei kasmet gimnazijos vardą garsinusiai technologijų olimpiadoje Gretai Jagminaitei.

 Abiturientus taip pat sveikino parapijos klebonas Arūnas Bladžius, Nemakščių seniūnas Remigijus Laugalis, auklėtoja, tėvai.

 Abiturientai džiaugėsi, kad nors šie metai buvo kitokie, ypatingi, tačiau tai nesutrukdė siekti savo svajonių. Už tai taria nuoširdų AČIŪ visai gimnazijos bendruomenei.

 Skambant iškilmingai muzikai, abiturientai išlydėti iš gimnazijos su brandos atestatais rankose ir linkint pasiekti užsibrėžtų tikslų.

 

IV g klasės vadovė Marytė Karpienė

 

Papildoma informacija