Fotoaparatas iš degtukų dėžutės

 Projekto „Kūrybinės partnerystės“ veikla įgavo pagreitį ir rezultatai jau apčiuopiami. Šį kartą 6-7 klasių mokiniai kartu su praktike Austėja per keturias pamokas pasigamino po fotoaparatą. Veikla buvo ypač įdomi, nes tikslas intrigavo tiek mokinius, tiek kartu su jais dirbančius mokytojus.
 

 Iš pradžių pažadas, kad bus įmanoma fotografuoti su degtukų dėžute, skambėjo kažkaip nerealiai ir ne vienas buvo nusiteikęs skeptiškai. Bet praktikė pademonstravo, kokių rezultatų galima tikėtis, po to parodė filmuką, kaip vyksta fotoaparato gamybos procesas, visi nurimo ir darbas įsibėgėjo. Pirmąsias dvi pamokas mokiniai karpė, spalvino pagal tam tikrus nurodymus įvairias detales, metalines plokšteles, jas šveitė, su adata reikiamoje vietoje net po keletą kartų bandė pradurti tinkamo dyžio skylutes. Tiesą pasakius, ne viskas taip paprasta, kaip pasirodė pažiūrėjus video medžiagą, bet praktikei patariant, o mokytojoms padedant viskas pavyko. Įdomiausia buvo paskutiniąją pamoką, kai visas detales reikėjo kruoščiai sudėlioti, suklijuoti, sutvirtinti izoliacija ir dar pritvirtinti foto juostelę. 

 

 Tiek šeštokai, tiek septintokai dirbo susikaupę, visi norėjo kuo tiksliau vykdyti instrukcijas, nes žinojo, kad nuotraukų kokybė priklausys nuo jų tikslumo ir atidumo.  Visiems buvo smagu, nes tie, kuriems pavykdavo greičiau, mielai padėdavo nesuspėjantiems, tad visi patyrė sėkmę - kiekvienas jau turi pagamintą fotoaparatą su trisdešimt šešių kadrų juostele. Belieka nekantriai laukti kito susitikimo su praktike, kai  mokiniai galės išbandyti savo kūrinius.

Lietuvių kalbos vyresn. mokytoja Marytė Karpienė

 Šeštokų įspūdžiai po fotoaparato gamybos

 Vakar vykę užsiėmimai man labai patiko, jau seniai laukiau, kada pagaliau gaminsim fotoaparatą. Norėjosi, kuo greičiau sužinoti, kaip tai daryti (...)

 Grįžęs namo aš labai ilgai mąsčiau, kaip man išeis fotografuoti, ar pavyks nuotraukos. Turėjau skaityti knygą, ruošti namų darbus, bet galvojau apie „Kūrybines partnerystes“, kaip laukiu nesulaukiu kito karto.

Deivydas Barčas

 Man vakar buvo smagiausia diena iš visų, kurias esu patyrusi. Norėčiau, kad darytume tokių gaminių dažniau.

Milda Rimkutė

 Diena labai patiko, nes buvo labai smagu. Darbą pradėjome nuo degtukų dėžutės, o baigėme puikiu rezultatu – fotoaparatu.  Tad buvo smagu ir tikrai laukiu kito karto, kai susitiksime su Austėja.

Greta Giedraitytė

Papildoma informacija