III VIETA RUSŲ KALBOS OLIMPIADOJE

III VIETA RUSŲ KALBOS OLIMPIADOJE

 Vasario 12 dieną vyko ХХVII Lietuvos mokinių rusų kalbos (gimtosios ir užsienio) olimpiados II (rajonų/ miestų) etapas. Olimpiadoje gali dalyvauti tik 10 ir 11 klasių mokiniai iš mokyklų, įgyvendinančių bendrojo ugdymo programas. Šių metų olimpiados tema buvo įdomi ir labai plati: „Tolstojai rusų literatūroje“ («Толстые в русской литературе»). Rusų užsienio kalbos grupės II etapo dalyviai turėjo atlikti testą ir kūrybinį darbą raštu. 

 Mūsų gimnazijai olimpiadoje atstovavo II g klasės mokinė Lizeta Karvelytė. Norėdama sėkmingai atlikti rajoninio etapo užduotis gimnazistė turėjo ne tik daug žinoti apie keturių garsių Tolstojų kūrybą, bet ir  pakartoti sociokultūrines žinias apie Rusiją ( įsiminti garsiausius XIX – XXI a. rašytojus, dailininkus, kompozitorius ir jų kūrinius, prisiminti Rusijos papročius, šventes, patiekalus, liaudies rūbus, amatus, tautosaką, gerai žinoti Rusijos geografiją ir šalį garsinančias asmenybes, nesupainioti Maskvos bei Peterburgo įžymių vietų  ir t. t.). 

 Labai džiugu, kad Lizeta  įveikė sudėtingą testą, kurį sudarė 30 skirtingų užduočių, bei sėkmingai atliko kūrybinį darbą duota tema ir pateko tarp prizininkų - surinkusi 71 balą užėmė III vietą. Nuoširdžiai sveikiname Lizetą,  linkime visada mylėti kalbas ir jų mokytis! 

Rusų kalbos mokytoja Virginija Bartkienė

 

Rajoninė biologijos olimpiada

Rajoninė biologijos olimpiada

 Į rajoninę biologijos olimpiadą, kuri vyko sausio 24 d., iš mūsų gimnazijos išvyko 5 mokiniai. III g klasės mokinėms Solveigai Petraitytei ir Laurai Gliaudytei ši olimpiada buvo ypač sėkminga. Solveiga užėmė I vietą, o Laura – III vietą. Kiti mokiniai prizinių vietų nelaimėjo, bet ryžtas geriau pasiruošti liko ir galbūt kitais metais mėgins jėgas iš naujo. Sveikiname ir didžiuojamės mūsų gimnazijos prizininkėmis, linkime joms ir toliau siekti žinių ir aukštų įvertinimų.

Biologijos mokytoja metodininkė Violeta Jaškauskienė

 

Papildoma informacija