Nacionalinės teisinių žinių olimpiados finalas Vilniuje

Nacionalinės teisinių žinių olimpiados finalas Vilniuje

 Balandžio 12 dieną Mykolo Romerio universitete vyko ketvirtosios Nacionalinės teisės žinių olimpiados Lietuvos moksleiviams finalas. Jame varžėsi mūsų II gimn. klasės mokinė Monika Janušaitė. Jai pirmajame olimpiados etape pavyko įveikti virš 1000 moksleivių iš 85 Lietuvos mokyklų ir patekti į II-ąjį finalinį etapą tarp 270 moksleivių iš 60 Lietuvos mokyklų.
Olimpiados atidaryme Mykolo Romerio teisės mokyklos prodekanė, olimpiados koordinatorė Inga Mickevičiūtė pasidžiaugė vis augančiu dalyvių skaičiumi, kuris rodo mokinių susidomėjimą teise ir teisinių žinių reikalingumą, o dekanė profesorė dr. Lyra Jakulevičienė, atkreipė dėmesį, kad šių metų akcentas – teisė ir technologijos – XXI amžiuje yra glaudžiai susiję ir jauniems žmonėms vis labiau norint būti savarankiškiems reikia teisinių žinių.
 
 
 Olimpiados finale mokiniai ne tik sprendė teisės testą, bet ir klausė MRU lektoriaus Mariaus Laurinaičio paskaitos „Nauji iššūkiai elektroninėje erdvėje – ar turėsime naujas tapatybes?“ Po pietų susirinkusieji dalyvavo legaltech veiklose – Monikai puikiai sekėsi, ji paskatinta rėmėjų prizais.
 
 
 Organizatoriai taip pat didelį dėmesį skyrė mokytojams. Bendradarbiaujant su UPC organizuota diskusija mokytojams tema„Kaip mokykloje galima stiprinti teisinį švietimą?“
Finalo rezultatai paaiškės po Šv. Velykų. Tačiau visai nesvarbu, kokie bus rezultatai, tai, kas matyta, išgirsta ir patirta, savaime jau yra laimėjimas. 
 
Istorijos mokytoja metodininkė Ineta Stankuvienė

Papildoma informacija