Paminėjome Žydų genocido dieną

Paminėjome Lietuvos žydų genocido aukų atminties dieną

 

 Rugsėjo 23-iąją, Lietuvos žydų genocido aukų atminties dieną, gimnazijos bendruomenė dalyvavo pilietinėje iniciatyvoje „Atminties kelias“. Mokiniai kartu su tikybos mokytoja Vida Greičiene ir direktore Irena Jankevičiene aplankė netoli Nemakščių esančias masines žydų žudynių vietas, ant kapų padėjo po akmenėlį.

 Direktorė netradicinėje istorijos pamokoje supažindino mokinius su Nemakščiuose gyvenusios gausios žydų bendruomenės tragiška istorija, akcentavo, kad holokaustas yra ne tik žydų tragedija, bet mūsų visų tragedija – Lietuvos piliečių žydų netektis, kurie kartu kūrė valstybę, puoselėjo kultūrą, dalyvavo ekonominiame bei politiniame valstybės gyvenime. Kalbėdama direktorė persakė ir prezidentės Dalios Grybauskaitės žodžius, jog prieš 75 metus prasidėjęs masinis žydų genocidas primena, kad istorines žaizdas gydo tik tiesos paieškos, gyva atmintis ir žmogiškumo pamokos, kurios privalo užtikrinti, kad niekada daugiau nepasikartotų joks genocidas.

 

Papildoma informacija