Netradicinės pamokos S. Stanevičiaus tėviškėje

Netradicinės pamokos S. Stanevičiaus tėviškėje

 Rugsėjo 19 dieną penktokai ir aštuntokai važiavome į Kanopėnus, Simono Stanevičiaus gimtinę, kur vyko netradicinės integruotos lietuvių-technologijų pamokos. 

 Mus pasitiko muziejininkas Klemensas Krolys, kuris papasakojo apie rašytojo gyvenimą, kūrybą, aprodė namą, svirną ir kitus pastatus. Svirne skaitėmė buvusios mūsų mokinės eiles apie S. Stanevičių, o name dainavome ne vieną liaudišką dainą. Kieme klausėmės penktokų pranešimų apie XIX a. žemaičių valgius, kartu gaminome ir ragavome šaltsriubės ir duonienės. Be abejo, visko įdėmiai klausėmės, nes prieš pamokas visi gavome užduotis.

 Daug kas buvo nauja, nematyta, negirdėta. Visus labai nustebino paukščių „viešbutis“, obelis, kuri vos laikosi, tačiau dar veda vaisius, didžiulė sena liepa, senoviški baldai, padargai. Ši kelionė tikrai buvo labai įdomi ir naudinga. Už ją dėkojame gimnazijos direktorei Irenai Jankevičienei, lietuvių kalbos mokytojai ir 8 klasės vadovei Elenai Vaitkuvienei, dailės ir technologijų mokytojai Irenai Kliknienei bei fizikos mokytojai ir 5 klasės vadovei Daliai Venckuvienei.

 Monika Janušaitė, 8 kl. mokinė

Papildoma informacija