Netradicinė fizikos pamoka

Netradicinė fizikos pamoka

 

 Norėdami pagilinti fizikos žinias apie paprastus mechanizmus, kūnų pusiausvyrą, iškeliavome į Nemakščių senovinės technikos muziejuką. Oras mūsų nelepino – šlapdriba ir šaltis pasitiko, bet tai, ką muziejuke pamatėme, atsipirko su kaupu.

 Štai ką apie išvyką rašo aštuntokai: „Man patiko viskas – ir gaisrinė, ir aštuonratis, o didžiausią įspūdį paliko motociklai. Jie tokie gražūs, kad norėjosi pasivažinėti. Ir dar – lygintuvų kolekcija.“ (Kamilė Karolina Kučinskaitė); „Buvo verta eiti per niūrų orą į muziejų, kuriame prisiminėme praeitį ir Nemakščių gyvenimą senovėje. Pirkioje pasijutome jaukiai ir smagiai.“ (Edvinas Kybartas); „Pamačiau daug tokių dalykų, kokių nesu matęs niekada gyvenime. Sužinojau, kad mano kaime irgi kažkada gyveno įžymių žmonių.“ (Arnoldas Tautkus); „Man patiko, kad muziejuje galėjome pamatyti ir sužinoti, kaip seniau žmonės dirbdavo, kokius įrankius naudojo gaisrininkai, staliai, žemdirbiai. Man patiko senovinis mokyklinis suolas ir motociklai, šachmatai ir dantų gydytojo įrankiai.“ (Juozas Bredelis).

Buvo ir tokių mokinių, kurie nedalyvavo išvykoje ir dėl to apgailestavo, nes kiekviena išvyka padeda išvysti ir sužinoti naujų dalykų, praplėsti fizikos žinias. Dėkojame gimnazijos administracijai už suteiktą galimybę pakeisti mokymosi aplinką. 

 

Dalia Venckuvienė, fizikos mokytoja

 

Papildoma informacija