Išvyka į Kanopėnus

Išvyka į Kanopėnus

 Kiekvienam Lietuvos piliečiui turėtų būti įdomu ir svarbu pažinti savo gimtąjį kraštą, sužinoti jo istoriją. Balandžio 6 d. neformalaus vaikų švietimo programos „Galvok žaliai“ vadovas Vaidas Greičius ir keletas mūsų gimnazijos mokinių apsilankė Kanopėnų kaime esančioje Simono Stanevičiaus sodyboje. Čia jie buvo supažindinti su rašytojo praeitimi, jo kūryba bei nuveiktais darbais, tai dar labiau priartino mūsų moksleivius prie lietuvių kalbos ir jos istorijos. Gimnazistai galėjo apžiūrėti kambarius, kuriuose, Simonas Stanevičius ir jo šeima miegojo, valgė, dirbo įvairius ūkio darbus. Išvykai besibaigiant visi susėdome prie didelio stalo, prie kurio, maždaug prieš 200 metų valgė ir pats rašytojas. Ten užkandžiavome, gėrėme arbatą ir dalinomės dienos įspūdžiais. Tai buvo puiki proga daugiau sužinoti apie mūsų krašto vieną iškiliausių XIX amžiaus lietuvių kultūros veikėjų bei rašytojų, labiausiai žinomų savo pasakėčiomis.

 Dėkojame Dubysos regioninio parko ekologui Vaidui Greičiui už šią kelionę ir informatyvią dieną. 

 

 Kornelija Būtytė, išvykos dalyvė

Papildoma informacija