„Mano pasaulis – darniai Lietuvai“

„Mano pasaulis – darniai Lietuvai“

 J. V. Gėtė yra pasakęs: „Gamta apsupa žmogų tamsa ir verčia jį amžinai veržtis į šviesą.“ Šią mintį paliudija jaunų žmonių siekiai būti kuo šviesesnėmis asmenybėmis, kurti savo ir gimtosios žemės rytojų, tobulėti ten, kur tik įmanoma. To puikus pavyzdys yra konkurso „Mano pasaulis — darniai Lietuvai“ dalyviai, kurie įrodė, kad gamta, jų tėvynė iš tikrųjų yra didžiulė puoselėtina vertybė, ir todėl nepagailėjo savo laiko, jėgų gilindami žinias ne tik apie tai, bet it plėsdami mąstymą apie visą pasaulį.

 Kovo 30-osios rytas penkiems gimnazistas, jų palaikymo komandai bei mokytojams išaušo kupinas jaudulio ir džiaugsmo, nes tądien laukė didžiulis iššūkis komandai — finale Valdovų Rūmuose varžytis su kitomis šešiomis stipriausiomis šalies komandomis. Aleksandro Stulginskio universiteto organizuojamas nacionalinis konkursas vyksta jau penktus metus iš eilės, tačiau šiemet buvo pirmasis kartas, kai jame dalyvavo ir Nemakščių gimnazistų komanda. 

 Vos tik atvykusių į Vadovų Rūmus dalyvių laukė ekskursija po muziejų. Po to komandų prisistatymais prasidėjo konkursas, o vėliau gudročiai rimtai kibo atsakinėti į jiems pateiktus klausimus. Konkursą stebėjo ypatingas svečias — Apaštališkojo Sosto nuncijaus arkivyskupas Pedro Lopez Quintanos, kuris perdavė Jo Šventenybės Popiežiaus Pranciškaus apaštalinį palaiminimą šio konkurso dalyviams. O nugalėtojus atvyko pasveikinti šio konkurso globėjas – Lietuvos Respublikos Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius. Premjeras neslėpė džiaugsmo dėl dalyvių kūrybingumo ir sąmoningumo bei tikino, kad visi čia dalyvavę yra nugalėtojai. Beje, pirmąją vietą užėmė Kauno Rokų gimnazija, antrąją — Kauno „Varpo“ gimnazija, trečiąją — Kauno Juozo Grušo meno mokykla. Mūsiškiams pavyko iškovoti ketvirtąją vietą. Kiekviena komanda gavo atminimo dovanėlių bei gardžių pyragų už įdėtą triūsą ruošiantis. 

 Dėkojame mūsų gimnazijos mokytojoms Violetai Jaškauskienei, Daliai Venckuvienei bei Irenai Mėlinienei už pagalbą, paskatinimą bei įdėtą darbą ruošiantis šiam konkursui, taip pat nuoširdų ačiū tariame ir dalyvavusiai komandai, kuri pasiryžo dalyvauti tokiame atsakingame konkurse. Ši komanda – tai pavyzdys, kaip reikia puoselėti meilę gamtai, šaliai, įrodymas, kad nereikia niekada nustoti tobulėti ir plėsti akiratį, pildyti žinių ir gebėjimų bagažą.

Gabrielė Paniulaitytė, palaikymo komandos narė

 

Papildoma informacija