Išvyka į Raseinių krašto muziejų

Išvyka į Raseinių krašto muziejų

 Kovo 31 d. pirmokai vyko į Raseinių krašto muziejų. Ten vyko edukacinis margučių marginimo užsiėmimas, kurio tikslas – supažindinti mokinius su Velykų ir Atvelykio papročiais ir tradicijomis, margučių dažymo vašku technika, skatinti mokinių domėjimąsi kalendorinėmis šventėmis, ugdyti kūrybiškumą.

 Muziejininkė Loreta Kordušienė pasakojo, kad margučių raštuose kartojasi saulutės, pasaulio medžio, žalčiuko, žvaigždučių, gėlių simboliai. Sužinojome, kad mūsų protėviai buvo įsitikinę, jog kiaušinyje slypi pradžia ir pabaiga, gyvybė ir mirtis. Kiaušinių marginimo paprotys yra labai senas, o marginti juos reikia tam, kad sustiprintume savo galias. Susipažinę su teorine dalimi apie Velykų, Atvelykio tradicijas ir margučių marginimą, mokiniai suskubo dirbti praktiškai. Čia jų laukė ypač įdomus užsiėmimas – kiaušinių marginimas vašku. Tam reikėjo didelės kantrybės, susikaupimo.

 Mokiniams užsiėmimas labai patiko. Įgytos žinios bus pritaikytos marginant margučius namuose, rengiantis Atvelykio šventei. 

Mokytoja Virginija Ralienė 

 

Papildoma informacija