Dokumentinio kino dirbtuvės

Dokumentinio kino dirbtuvės 

 Kasmet Lietuvos kino centras kviečia vyresniųjų klasių mokinius kurti video darbus nurodyta tema, dalyvauti konkurse, o kelių anketas atsiuntusių mokyklų mokiniams suteikiama galimybė pasimokyti iš profesionalų – padirbėti kūrybinėse kino dirbtuvėse.

 Šiemet tokia laimė nusišypsojo mūsų gimnazijos aštuntokams. Dvi dienas kino dirbtuvėse mokiniai aiškinosi, kaip žingsnis po žingsnio gimsta filmas, susipažino su kino gamybos terminais, filmo kūrimo etapais, išbandė kino profesijas (režisieriaus, operatoriaus, montažo, garso režisieriaus), naudojo tikrą kino techniką. Aštuntokai ne tik susipažino su dokumentinio kino kūrimo specifika, bet ir patys padedami profesionalių režisierių Andriaus Blaževičiaus ir Marato Sargsyano suskirstyti grupėmis generavo savo dokumentinio kino idėjas ir bandė jas įgyvendinti: kūrė scenarijus, filmavo, montavo, mokėsi parinkti muziką ir t.t. Per šias dvi dienas mokiniai buvo skatinami domėtis dokumentika, kūrybiškai panaudoti skaitmenines technologijas, mokomi bendradarbiauti bei visuose dalykuose ieškoti prasmės.

 Džiaugiamės, kad šiame projekte kiekvienas dalyvis turėjo progą pasijusti tarp bendraminčių, stebėti ir pamatyti gimnazijos gyvenimą visai kitu kampu, išmokti kažko naujo. Pritariame režisierių išsakytoms mintims, kad tokie renginiai suteikia kasdienybei naujų spalvų, priverčia kovoti dėl savo svajonių ir eiti tuo keliu, kuriuo veda širdis.

Projekto organizatorės mokytojos Daiga Milkintienė ir Marytė Karpienė

 

Papildoma informacija