Donelaitis netradiciškai

Donelaitis netradiciškai

 Mokiniai yra pamėgę netradicines lietuvių kalbos ir literatūros pamokas, kurios „peržengia“ įprastos pamokos ribas. Tokių mokytojo inicijuojamą veiklų tikslas - patraukliomis formomis plėsti ugdytinių literatūrinę ir kultūrinę kompetencijas. Todėl Vasario 16-ąją startavus Lietuvių kalbos dienų renginiams, juose sėkmingai dalyvavo ir III (A) g klasės mokiniai. Valstybinės šventės proga buvo patriotiška prisiminti žmones, pasirinkusius lietuvybės sklaidos ir puoselėjimo kelius. Tad vasario 17 d. vienuoliktokai stebėjo tiesioginės transliacijos metu rodomą paskaitą „Neregėtas Donelaitis: nauji donelaitikos atradimai“, į kurią pakvietė Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka. Grįžę po atostogų mokiniai pamokoje reflektuodami įtvirtino įgytas literatūrines žinias bei džiaugėsi, jog ši nuotolinė paskaita buvo ne tik apie Donelaitį, tai buvo sėkmės istorija apie tai, kaip valstybė gali sutelkti pajėgas mūsų raštijos paveldui išsaugoti. 

Lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Jovita Radčenkienė

 

 

Papildoma informacija