Sporto ir sveikos gyvensenos diena

Sporto ir sveikos gyvensenos diena

 Nemakščių gimnazijos pradinių klasių mokiniai rugsėjo 11-ąją – ,,Sporto ir sveikos gyvensenos“ dieną – aktyviai pajudėjo. Rytą pradėjo mankšta, varžėsi estafetėse, žaidė judriuosius žaidimus. Po to leidosi  į pėsčiųjų žygį po Nemakščių miestelį. Susipažino su Nemakščių herbu, istorija, įžymiomis vietomis. 

 Pirmokai aplankė Išnykusių kaimų skverelį, suskaičiavo paminklus, skaitė išnykusių kaimų pavadinimus.

 Antrokai keliavo prie Paežerio koplyčios. Susipažino su koplyčios  istorija ir ją supančia gamtine aplinka. Nueiti net 10 805 žingsniai.  

 Kadangi 2020 metai paskelbti Žydų metais, o Nemakščių miestelyje prieš Pirmąjį pasaulinį karą dauguma gyventojų buvo žydai, trečių ir ketvirtų klasių mokiniai surengė žygį į senąsias žydų kapinaites. Kapinėse trečiokai vykdė plenerą, o ketvirtos klasės mokiniai pristatė grupėse paruoštus darbus apie Nemakščių valsčiaus žydų bendruomenės tragišką likimą ir uždegė žvakutę žuvusiesiems pagerbti. 

 Daug sužinojome, išmokome, pakartojome. Džiaugėmės šviesia diena, buvimu drauge.  Supratome, kad ėjimas –  puiki sveikatos stiprinimo ir geros nuotaikos palaikymo priemonė!

 

 Pradinių klasių vyresnioji mokytoja J. Dumskienė

 

Papildoma informacija