„Sveikatiados“ iššūkis „Renkuosi sveikatai palankius užkandžius“

„Sveikatiados“ iššūkis „Renkuosi sveikatai palankius užkandžius“

 Šis Sveikatiados iššūkis išskirtinis – vyksta karantino laikotarpiu, kai sveikai maitintis yra ypatingai svarbu. Ketvirtokai ir antrokai vieningai nutarė jame dalyvauti. Pirmiausia aptarėme Sveikos mitybos piramidę. Svarbiausią vietą joje užima grūdiniai produktai, vaisiai ir daržovės. Tai turi būti ir mūsų mitybos pagrindas, šių produktų rekomenduojama valgyti kelis kartus per dieną. Tinkamos mitybos įpročiai pradedami formuoti dar vaikystėje, todėl itin svarbu sveikatai palankus maitinimas mokykloje ir namuose. Vaikas pagal savo amžių per dieną turi gauti pakankamą kiekį baltymų, riebalų, angliavandenių, maistinių skaidulų ir vitaminų. Taigi viską apsitarę ėmėmės darbų.

 Ketvirtokai kepė įvairių džiovintų vaisių ir sėklų/riešutų pyragą su medumi, kiti darė įvairių vaisių kokteilius. Antrokai mokėsi ruošti „vieno kąsnio“ užkandžius. Patiekalus skanavo visa šeima. Daug patarimų ruošiant sveikus užkandžius vaikai sulaukė iš savo mamyčių. Dėkojame joms iš visos širdies.

 

Pradinių klasių vyresnioji mokytoja Milda Grinevičienė

 

Papildoma informacija