Donelaitis netradiciškai

Mokiniai yra pamėgę netradicines lietuvių kalbos ir literatūros pamokas, kurios „peržengia“ įprastos pamokos ribas. Tokių mokytojo inicijuojamą veiklų tikslas - patraukliomis formomis plėsti ugdytinių literatūrinę ir kultūrinę kompetencijas. Todėl Vasario 16-ąją startavus Lietuvių kalbos dienų renginiams, juose sėkmingai dalyvavo ir III (A) g klasės mokiniai. Valstybinės šventės proga buvo patriotiška prisiminti žmones, pasirinkusius lietuvybės sklaidos ir puoselėjimo kelius. Tad vasario 17 d. vienuoliktokai stebėjo tiesioginės transliacijos metu rodomą paskaitą „Neregėtas Donelaitis: nauji donelaitikos atradimai“, į kurią pakvietė Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka. Grįžę po atostogų mokiniai pamokoje reflektuodami įtvirtino įgytas literatūrines žinias bei džiaugėsi, jog ši nuotolinė paskaita buvo ne tik apie Donelaitį, tai buvo sėkmės istorija apie tai, kaip valstybė gali sutelkti pajėgas mūsų raštijos paveldui išsaugoti.

Lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Jovita Radčenkienė

Nuotolinė edukacija

Vasario 22 dieną trečiokai ir ketvirtokai dalyvavo nuotolinėje literatūrinėje edukacijoje ,,Nepaprasta pamoka su knyga“.

Rašytoja Giedrė Rakauskienė pristatė savo knygą ,,Paskutinis pasaulyje baltasis raganosis“ ir papasakojo raganosio Sudan istoriją. Virtualioje kelionėje vaikai pamatė matytų ir nematytų gyvūnų, sužinojo įdomybių apie Afrikos gamtą, gyvūniją ir nykstančias jos rūšis.

Mokiniai uždavė klausimų rašytojai, noriai diskutavo visiems aktualiomis temomis: kodėl pasaulyje nyksta gyvūnai ir ką mes galime padaryti, kad juos išsaugotume?

Šis susitikimas paskatino paskaityti knygą ,,Paskutinis pasaulyje baltasis raganosis“ dar labiau susirūpinti aplinkosauga.

Pradinių klasių mokytoja Lina Stasiulevičienė

Svarbu! Ugdymas karantino metu

Svarbu!

Ugdymas karantino metu

Vadovaudamiesi Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2020 m. gruodžio 7 d. nutarimu Nr. 1364 „Dėl Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2020 m. lapkričio 4 d. nutarimo Nr. 1226 „Dėl karantino Lietuvos Respublikos teritorijoje paskelbimo“ pakeitimo“ informuojame:

*Ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupių vaikai nuo sausio 4 d. ugdomi kontaktiniu (kasdieniu) būdu.

*Pradinių (1-4) klasių mokiniai nuo sausio 4 d. ugdomi nuotoliniu būdu.

*5-8, I-IVg klasių mokiniai nuo sausio 6 d. ugdomi nuotoliniu būdu.

Nuo sausio 25 d., vadovaujantis Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro sprendimu, mokiniai, ugdomi pagal pradinio, pagrindinio ir vidurinio ugdymo programas ir neturintys tinkamų sąlygų mokytis nuotoliniu būdu namuose arba dėl kitų objektyvių priežasčių reikalinga kita pagalba mokantis nuotoliniu būdu, vaiko gerovės komisijos sprendimu ugdomi gimnazijoje, užtikrinant jų nuotolinį ugdymą, priežiūrą ir maitinimą.